Zróżnicowanie w świecie kotów

Koty są niezwykłymi stworzeniami. Warto więc sobie o nich trochę powiedzieć.

Największe koty

Niewątpliwie największymi i najbardziej spektakularnymi kotami są po prostu lwy. Te zwierzęta są nazywane królami zwierząt nie bez powodu. Budzą respekt. Są nie przewidywalne, ale równocześnie zachwycające i inspirujące. Lwy są zwierzętami, które poradzą sobie w każdej sytuacji. Dorosły samiec może ważyć nawet około 190 kg, natomiast samica średnio około 130 kilogramów. Zwierzęta te osiągają prędkość około 80 kilometrów w ciągu godziny. Poza tym na wolności żyją około 10-14 lat, czyli podobnie jak zwierzęta domowe.

Małe kotki

Dla kontrastu można zestawić koty domowe. Spójrzmy teraz na chwilę na lwa i pomyślmy sobie o kocie domowym. Jest różnica prawda? Nawet takie większe koty domowe są przy lwie malutkie. Są one niezwykle urocze i słodkie. Uwielbiamy je. Oglądamy z nimi filmiki, robimy memy z których się śmiejemy czy głaszczemy. One to uwielbiają. Kochają kiedy ktoś się nimi opiekuje i poświęca im całą swoją uwagę. Jeśli tego nie robimy, to spokojnie, same się dopomną. Czasami można nabrać wątpliwości czy to my – ludzie- jesteśmy ich właścicielami, czy oni są naszymi właścicielami. W końcu kto leży, a kto służy?
Jeśli decydujemy się na kota w domu, to warto poszukać go odpowiednio. Możemy spytać znajomych, albo poszukać w internecie ogłoszeń. Jest ich wiele i na pewno coś znajdziemy. Wpisz na przykład koty zachodniopomorskie czy dowolnie inną lokalizację i sam zobacz. To takie proste.

 

Możesz również polubić…