Jakie zioła stosować na trądzik?

Na rynku dla młodzieży można znaleźć wiele chemicznych środków, które wspomagają walkę z trądzikiem. Jest to bardzo wstydliwy problem wielu nastolatków, którzy najchętniej jak najszybciej pozbyli się niewygodnego problemu. Warto zastanowić się więc nad zastosowaniem naturalnych środków, które w odróżnieniu od chemicznych odpowiedników nie powodują żadnych skutków ubocznych. Zioła na trądzik mogą być więc znakomity wyborem a ich skuteczność będzie nie mniejsza niż popularnych preparatów z reklamy w telewizji.

Jakie są polecane zioła na trądzik?

Na rynku znajdziemy dziś wiele naturalnych środków przeznaczonych do walki z trądzikiem. Można kupić preparat, który wciera się w skórę lub który służy do picia. Najlepsze naturalne zioła polecane przez ekspertów to na przykład :

1. Tygrysie ziele

Jest to zioło, które pomaga w zachowaniu zdrowej cery bez trądziku. Szczególnie będzie on skuteczny w przypadku trądziku pochodzenia hormonalnego. Posiada ono bardzo silne właściwości przeciw zapalnie co znacznie skraca czas występowania trądziku na naszej skórze, a także zapobiega jego pojawieniu się po raz kolejny. Tygrysie ziele nie tylko zwalcza trądzik ale ogólnie poprawia stan naszej cery. Bardzo dobrze też sprawdza się w wygładzaniu wszelkich zmarszczek dzięki kontroli produkcji kolagenu oraz elastyny.

2. Liść oliwny

To naturalne zioło możemy znaleźć na rynku w postaci tabletek do połykania lub suszu z którego można zrobić napar. Liść oliwny posiada liczne właściwości, które przede wszystkim pomagają w walce z trądzikiem o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Regularne stosowanie tego preparatu znacznie skraca okres gojenia się ran po trądziku oraz zapobiega pojawieniu się kolejnych zmian skórnych. Przeznaczony jest on szczególnie dla osób dorosłych.

3. Rdest ptasi

Rdest ptasi to kolejne zioło, które skutecznie wspomaga nas w walce z trądzikiem. Posiada ona bardzo silne działanie przeciwzapalne co znacznie skraca czas gojenia się ran po trądziku oraz zapobiega jego pojawianiu się ponownie. Najlepiej jest stosować to zioło w przypadku wystąpienia trądziku różowatego.

4. Wyciąg z nagietka

Jest to jedno z najpopularniejszych ziół stosowanych w licznych preparatach, które zwalczają trądzik. Przede wszystkim posiada ono właściwości pozwalające na bardzo szybkie gojenie się ran po trądziku. Dodatkowo stosowanie wyciągu z nagietka pozwala oczyścić pory na naszej skórze. Zioło posiada również liczne właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne.

5. Drzewo herbaciane

W wypadku stosowania drzewa herbacianego należy uważnie przeczytać w jakich proporcjach należy rozcieńczyć preparat ponieważ posiada on bardzo silne działanie. Charakteryzuje się on właściwościami antyseptycznymi oraz antybakteryjnymi co przyczynia się do zmniejszenia ilości trądziku na naszej skórze.

6. Aloes

Aloes to jeden z najpopularniejszych naturalnych środków do walki z trądzikiem. Posiada on właściwości antybakteryjne oraz antyzapalne co pozwala na łagodzenie ran trądzikowych oraz zapobiega jego rozprzestrzenianiu się.

Możesz również polubić…