Wyposażenie terrariów: termostat do terrarium i świetlówka uvb terrarium

Terrarium jest to klatka, bądź akwarium bez wody przeznaczone do hodowli różnego rodzaju płazów, gadów oraz bezkręgowców. Pojemnik ten jest specjalnie przystosowany do wymagań danych zwierząt i imituje ich naturalne środowisko.

 
Jak zorganizować idealne miejsce do życia dla zwierząt? Podłoże terrarium można wyłożyć kamieniami, piaskiem, korą lub czymś podobnym. Bardzo ważna jest również właściwa ilość światła. Dlaczego? Zapewnienie promieni UVA lub UVB jest potrzebne do tego, aby w terrarium była odpowiednia temperatura. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być świetlówka uvb terrarium, ale trzeba pamiętać o tym, żeby dostosować ją w zależności od rodzaju zwierzęcia jakiego posiadamy oraz odległości, która będzie dzielić świetlówkę i zwierzę.
A czy słyszeliście kiedyś o czymś takim jak termostat do terrarium? Urządzenie to służy głównie do pomiaru oraz stabilizacji temperatury. Niektóre termostaty mogą współpracować z żarówką, kablem grzewczym itp.
Dlaczego te urządzenia są tak bardzo ważne? W hodowli płazów oraz gadów duże znaczenie odgrywa temperatura. Temperatura powinna być dostosowana do danego gatunku zwierzęcia.

Możesz również polubić…