Terrarium dla Twojego pupila. Jak je wybrać?

Bez względu na to, czy chcesz hodować pająka, czy też pytona tygrysiego, terrarium to najważniejsza rzecz, bez której nie można opiekować się gadami i płazami. Zarówno gady, jak i płazy, to zwierzęta zmiennocieplne, które wymagają dogrzewania. Dzięki niemu można stworzyć warunki przypominające naturalne warunki bytowania zwierzęcia w szklanym domku. Dowiedz się więcej o terrariach.

1. Terrarium – co to jest?

2. Jakie cechy powinno mieć terrarium?

Terraria są niezbędne zarówno w przypadku hodowli dużych węży, jak i jaszczurek, żółwi i pająków. Dzięki niemu pupil ma optymalne warunki do życia, co pozytywnie wpływa na jego stan zdrowia. Pupile mogą dzięki temu zamieszkać w terrariach symulujących las tropikalny, las umiarkowany, step lub pustynię w zależności od potrzeb danego gatunku. Jeśli interesuje Cię zakup terrarium, sprawdź, jakie cechy powinno spełniać.

Terrarium – co to jest?

Hodowla gadów i płazów wymaga odpowiedniej wiedzy, zaangażowania oraz właściwego wyposażenia. Kluczowym elementem jest terrarium, które powinno zapewniać bezpieczeństwo i optymalne warunki życia. Zwierzęta hodowlane, które potrzebują wysokiej temperatury i wilgotności, nie mogą żyć w klatce ani przemieszczać się swobodnie po całym domu. Każdy gatunek wymaga indywidualnych warunków, dlatego idealne terrarium musi odzwierciedlać jego naturalne środowisko. Najczęściej terrarium wyposażane bywa w sztuczne rośliny i rośliny naturalne, liczne kryjówki, pojemniki z wodą do chłodzenia ciała, korzenie, gałęzie i inne elementy, które odzwierciedlają warunki naturalne. Dzięki temu terraria lasu umiarkowanego, tropikalnego i inne można dopasować do konkretnych wymagań środowiskowych dla węża, żaby, jaszczurki, żółwia itd.

Zapoznaj się z ofertą na terranpolska.pl/terraria i wybierz terrarium idealne dla swojego pupila.

Jakie cechy powinno mieć terrarium?

Przeważnie terrarium na początku dopasowuje się do danego gatunku pod względem wymiarów. W praktyce wymiary terrariów to nie jedyna ważna kwestia, gdyż równie ważne jest wyposażenie przyszłego domu pupila. Sztuczne rośliny zwisające z góry lub duża liczba roślin żywych wraz z kryjówkami sprawiają, że płochliwe gatunki mogą się schować. Z kolei terraria lasu umiarkowanego charakteryzują się obecnością gałęzi i średnią wilgotnością, która odpowiada niektórym gatunkom jaszczurek i węży. Do terrarium powinno się również dokupić cieplarkę, która nagrzewa wnętrze do optymalnej temperatury i chroni pupila przed przemarznięciem bez względu na ogólną temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

Możesz również polubić…