Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Ludzie uwielbiają parki i ogrody. W przestrzeni miejskiej to jedyna forma kontaktu z przyrodą Odpoczynek wśród drzew i kwiatów, słuchanie śpiewu ptaków, daje poczucie przynależności do natury. Cóż może być przyjemniejszego od odpoczynku pod niebem we własnym ogrodzie?

Twój ogród jest twoim miejscem, a więc jego rolą jest to abyś czuł się w nim dobrze. Nie warto podążać za modą czy wzorować się na sąsiadach i brać udział w wyścigu kto ma staranniej przystrzyżony trawnik. Spraw by twój ogród był twoim zaczarowanym miejscem. Niech będzie małym dziełem sztuki, miejscem gdzie wyrazi się twoja potrzeba twórcza.
Możesz popuścić wodze fantazji. Przypomnij sobie ogrody francuskie, ogrody angielskie, lasy, japońskie drzewka bonsai, babcine kwiatowe rabaty, sady owocowe, krzaki malin i agrestu na działce, warzywniki. Pomyśl w jakim ogrodzie najlepiej będziesz się czuł, wybierz swój klimat i pozwól mu zaistnieć.

Jak to zrobić?

W ogrodzie ważne są przede wszystkim drzewa, krzewy i kwiaty. Powinieneś dowiedzieć się, które z nich najlepiej nadają się do hodowli w warunkach twojego ogrodu. Ważna jest gleba nasłonecznienie. Poznaj pory wysiewu roślin oraz kiedy należy je podcinać.

Aby ogród nabrał zupełnie niepowtarzalnego charakteru możesz dowolnie go udekorować. Nie chodzi tu o krasnale ogrodowe, chociaż jeżeli je lubisz to czemu nie? Dlaczego jednak nie pokusić się o samodzielną sztukę ogrodowa? Do dyspozycji masz wiele materiałów- kamienie, drewno, metal. Możesz wstawić do ogrodu dowolną rzeźbę. Jeśli chcesz połączyć naturalność kamienia z mocną formą metalu możesz zastosować gabiony – w metalowej siatce w dowolnym kształcie możesz umieścić kamienie, posadzić rośliny. Można też użyć ich jako ogrodzenia bądź ławeczki ogrodowej. Jeśli wypełnisz gabion ziemią i posadzisz w nim rośliny to otrzymasz kwiatowy kształt jaki tylko sobie wymarzysz!

Rośliny warto kupić w lokalnym sklepie. Jednak dekoracje ogrodowe można zamówić przez internet. Można wtedy uzyskać dobre ceny oraz produkt na zamówienie. Warto również zadbać o to by dostawa była bliska naszego miejsca zamieszkania. Jeśli np. mieszkasz w Gdyni należy uwzględnić to w wyszukiwarce i wpisać np. gabiony Gdynia.

Nic nie da ci więcej radości niż samodzielne zaprojektowanie własnego ogrodu, jego posadzenie i opieka nad nim. To będzie twoje miejsce w świecie.

Możesz również polubić…