Sprzęt do połowu karpi, połów dorsza, łowienie karpi sklep online

Rybołówstwo jest zajęciem, które zyskuje coraz więcej miłośników. Jednakże by jednak podjąć się tego, należy uprzednio zainwestować w odpowiedni sprzęt. Sklep online, który nastawiony jest na tego typu tematykę oferuje cały szereg specjalistycznych asortymentów. Trzeba jednak pamiętać, że ryby są zróżnicowane i każdy rodzaj wymaga trochę innego sprzętu.

ŁOWIENIE KARPI
Mimo, że połów karpia nie jest łatwy, to jednak nie brakuje chętnych. Karpie zazwyczaj łowione są na tak zwaną “gruntówkę”, ale można również na tradycyjny spławik. Sprzęt do połowu karpi musi być przede wszystkim wytrzymały i mocny, ponieważ jest to ryba niezwykle silna, więc należy się nastawić na energiczny hol. Karpie mogą żerować przy powierzchni, dlatego poleca się zastosowanie “zestawu powierzchniowego”. By go zbudować wykorzystuje się kulę wodną. Jego działanie polega na tym, że przynęta unosi się na wodzie i wabi ryby. Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu chleb oraz pływające kulki proteinowe.

POŁÓW DORSZA
Dorsz to ryba morska, więc do połowów zazwyczaj ludzie udają się na specjalne wyprawy wędkarskie. Mogą się na nie udać także amatorzy, którzy chcą zobaczyć jak to się robi.

 

ogłoszenia Powiat ostrowiecki

Możesz również polubić…