Do serca przygarnij kota

Czujesz, że Twój dom jest jakiś pusty? Kogoś Ci brakuje?
Dobrym wyjściem z tej sytuacji może okazać się kupno bądź adopcja psa lub kota. Zwierzęta potrafią sprawić mnóstwo radości i dopełnić nawet najbardziej pełny dom. Adopcja psa czy kota jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących towarzystwa, wiernego przyjaciela. Takie porzucone wcześnie zwierzęta łakną z całych sił miłości i po przełamaniu trudności, pierwszych lodów w nowym domu stają się wesołymi i zapatrzonymi zwierzakami w swoich właścicieli.

 
Mając do czynienia z psami ze schroniska należy wykazać się duża cierpliwością i wyrozumiałością. Wszelkie problemy jakie możemy napotykać na początku, wynikają z wcześniejszych najczęściej złych doświadczeń psa. Czasami dobrze jest zasięgnąć opinii osób, które pracują w schronisku, czy trenerów, behawiorystów, którzy pomogą nam w przekonaniu psa do naszych dobrych intencji. Z czasem zwierzak oswoi się, zrozumie że nie chcemy mu zrobić krzywdy i stanie się bardziej odważny w kontaktach z nami. Trzeba mu po prostu dać czas.
Gdy zdecydujemy się na psa czy kota nierasowego, oprócz schronisk można poszukać ogłoszeń w Internecie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać interesujące nas hasło i zaznaczyć odpowiednie województwo np.: oddam kota zachodniopomorskie.

 

Możesz również polubić…