Psy w schroniskach.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Takie hasło pojawia się wszędzie i duża część społeczeństwa swoim zachowaniem potwierdza jego realność. Niestety nadal w naszym kraju i na świecie pojawiają się ludzie, którzy niestety łamią prawa zwierząt i powodują ich cierpienie.

 

Nadal w naszym społeczeństwie możemy wyróżnić osoby, które zwierzęta traktują jak przedmioty i potrafią pozbyć się ich w zależności od humoru lub kaprysu. Z powodu ich nieprawidłowego zachowania psy do adopcji Starogard Gdański coraz liczniej oczekują na nowy dom i drugą szansę od człowieka.
Warto zastanowić się nad tym co czują takie zwierzaki. Być może czują się gorsze i winne tego, że człowiek postanowił je oddać. Być może boją się kolejny raz zaufać, ponieważ poprzedni właściciel znęcał się nad nimi. Być może straciły już jakąkolwiek wiarę w szczęśliwe życie.

 

Czy jednak one nie zasługują na miłość? Na to, aby każdego dnia ktoś wyprowadzał je na spacery, a wieczorami wylegiwał się z nimi na kanapie? Czy nie zasługują na nową zabawkę lub smakołyk na święta? Oczywiście, że zasługują na nowy dom, drugą szansę. Tak naprawdę jest to szansa dla nowego właściciela, aby pokazać psu, że ludzie nie koniecznie są źli. Że to nie wina czworonoga, że ktoś zachował się niewłaściwie. Warto zatem zastanowić się zanim kupimy nowego szczeniaka z hodowli. Nadal tak wiele zwierząt czeka na swoją drugą szansę i na miłość w schroniskach. Może to właśnie my powinniśmy dać przykład innym i dać dom małemu, porzuconemu kundelkowi?

Możesz również polubić…