Przytulny i funkcjonalny ogród przydomowy

Dla wielu osób duży, przestrzenny ogród jest głównym powodem, dla którego decydują się na kupno domu. Dobrze zaaranżowany będzie stanowił nie tylko piękne wykończenie domu, ale przede wszystkim może być funkcjonalnym i wygodnym miejscem spędzania ciepłych popołudni. Oto cztery wskazówki, które pozwolą na uzyskanie wspaniałego ogrodu przydomowego!

1. Dokładnie rozplanuj.

Zastanów się, w którym miejscu będzie przebiegał dojazd do garażu, gdzie najwygodniej będzie rozłożyć stół ogrodowy oraz czy w Twoim przypadku sprawdzi się zbudowanie altanki lub szopki na narzędzia. Przemyśl kwestię alejek, ławek czy oczka wodnego. Pamiętaj, że trawniki powinny być na tyle duże, by łatwo można było je kosić, a grządki na tyle uporządkowane, by bez wysiłku można było je plewić.

2. Wybierz rośliny.

Jeśli jesteś dopiero początkującym ogrodnikiem nie decyduj się na bardzo skomplikowane w uprawie krzewy, kwiaty i warzywa. Jeśli marzysz o przydomowym ogródku – zacznij od warzyw prostych w uprawie, które są odporne na szkodniki i choroby. Dodatkowo możesz zaprojektować ogród w stylu angielskim, który obfituje w byliny wyjątkowo niewymagające.

3. Dobierz meble.

Wygodny ogród to taki, w którym będziesz chętnie spędzać czas. Zastanów się co jest ci potrzebne – komplet wypoczynkowy? Grill? Leżaki? Pamiętaj, że wszystkie te produkty trzeba na bieżąco konserwować, więc działa tu zasada “im mniej, tym lepiej”.

4. Wybierz dodatki.

Nasz ogród ma być nie tylko wygodny, ale również piękny. Zastanów się, co poprawi jego wygląd. Może to być designerski obrus na stół ogrodowy, romantyczne lampiony lub cegła, z której zbudujesz ozdobne murki. Wygląd Twojego ogrodu zależy tylko od Twojej wyobraźni!

 

Możesz również polubić…