Proste sztuczki dla psa — wyszkol pupila bez trudu

Marzy Ci się, aby Twój pies wykonywał różne triki? Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Niektóre sztuczki dla psa są naprawdę proste w nauce. Zobacz więc, jakich trików możesz nauczyć swojego czworonoga w łatwy i szybki sposób.

Zdarza Ci się z zazdrością spoglądać na psich właścicieli, których zwierzaki reagują na każdą komendę? Ty też tak możesz! Psie sztuczki to nic innego jak umiejętności. A nie od dziś wiadomo, że każdej umiejętności trzeba się najpierw nauczyć. Jakie sztuczki dla psa będą najlepsze na sam początek? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki.

Jakie sztuczki dla psa są najlepsze na początek?

Zastanawiasz się jakich sztuczek chciałbyś nauczyć swojego psa? Na samym początku warto sięgnąć przede wszystkim po te najprostsze, czyli takie jak:

  • podawanie łapy
  • przybijanie piątki
  • szczekanie na komendę
  • turlanie się.

Dlaczego dobrze jest właśnie od tego zacząć naukę sztuczek? Przede wszystkim dlatego, że szybko zobaczysz efekty. A to właśnie one są najlepszą motywacą. Poza tym pies z dużą łatwością opanuje te triki, a to spowoduje, że nauka tych znacznie trudniejszych pójdzie Wam zdecydowanie prościej, niż gdybyś to od nich właśnie rozpoczął.

Jak nauczyć psa sztuczek — sprawdzone sposoby

Efektywność nauki sztuczek zależy nie tylko od samych komend, ale i sposobu ich wypowiadania. Pamiętaj, że kluczem jest to, aby za każdym razem brzmiały one tak samo. Co więcej, nie dodawaj do komunikatu żadnych innych słów, ponieważ to może zupełnie zdezorientować czworonoga.

Nauka sztuczek powinna być przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa. Dlatego też należy mieć na uwadze, aby dobrze wykona sztuczka, zostawała odpowiednio nagrodzona. Czasem może być to jedynie pogłaskanie, czasem pochwała, a raz na jakiś także jakaś zabawka lub smakołyk. Możesz też to połączyć i kupić futrzakowi gryzak. Najlepiej marki Petmex, ponieważ ich produkty są w pełni naturalne. Gryzaki doskonale dbają o higienę jamy ustnej psów i trenują ich mięśnie szczęki. Poza tym, psy po prostu je uwielbiają — to dla nich idealny sposób na nudę.

Jeśli chcesz, aby Twój pies wykonywał sztuczki dokładnie, musisz dopilnować tego już na samym początku. Zwierzęta bardzo często odpowiadają na komendy w sposób częściowy lub po prostu ”od niechcenia”. Jeśli będziesz akceptować i nagradzać takie zachowanie, to niestety istnieje spora szansa, że w przyszłości Twój pupil zawsze już będzie robił to w ten sposób.

Możesz również polubić…