Poszukujesz Nemo?

Widziałeś film Gdzie jest Nemo? Zauroczyła Cię ta mała rybka? Stałeś się jej wielkim fanem? Doskonale. Może czas na mały eksperyment, niewielką hodowlę.
Nemo, tak to błazenek. Niezbyt wymagająca odmiana, w warunkach naturalnych żyje w stadzie, w akwarium lubi być parowana. Karmienie nie jest trudne, zjadany jest pokarm mrożony, ale także i suchy. Trochę tropików w naszym domu i możemy poczuć się jak na egzotycznej wyspie. Zapewne wiesz, że rybka Nemo do akwarium to świetny wybór. Zbiornik nie musi być duży, można umieścić w nim koralowce, naturalnie żyją z nimi w symbiozie, jednakże w domu nie są często spotykane.
Wszystko zależy od Ciebie, warto popytać wprawionych hodowców, co wybrać, jak urządzić mieszkanko dla nowych właścicieli. Jak urządzić otoczenie, by rybka czuła się jak w domu, a może za jakiś czas doczekasz się potomstwa. Warto wiedzieć, że jest to jedna z niewielu gatunków ryb, które mogą się rozmnożyć w warunkach domowych. Wielka szansa, że może i Ciebie spotka to szczęście.
Pierwsze próby hodowli często bywają trudne, ale warto się nie poddawać, troska i opieka na pewno będą wynagrodzone.

Możesz również polubić…