Pielęgnacja przydomowego basenu. Jak stosować chlor?

Przydomowe baseny ogrodowe, to świetna forma relaksu.
Można w nich zażyć orzeźwiających kąpieli lub popracować nad eleganckim wyglądem sylwetki.
Choć samo postawienie nie jest skomplikowane oraz nie zajmuje wiele czasu, są rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
Zaliczamy do nich przede wszystkim czystość wody w basenie.
Nawet w krystalicznie czystej wodzie, mogą zacząć rozwijać się glony. Wystarczy trochę ciepła i mało lub wcale chlorowana woda a w efekcie, basen staje się zielonym, niebezpiecznym zbiornikiem wody.

Jak pielęgnować basen by nie pojawiły się glony oraz szkodliwe bakterie?

Skuteczną ochrona, która zapobiegnie szybkiemu rozwojowi glonów jest stosowanie specjalnych plandek, które przykrywają całą powierzchnie basenu uniemożliwiając dostanie się do niego liści czy robaków.
Jest to skuteczny sposób, jednak basen zabezpieczony jest tylko na pewien czas.
Istotne jest aby dowody dodawać chlor.
Chlor jest silnie żrącym środkiem, który skutecznie niszczy mikroelementy znajdujące się w wodzie. W dużych ilościach wpływa również negatywnie na zdrowie człowieka, dlatego tak istotne jest przestrzeganie proporcji stosowanych do basenu.

Ile chloru do basenu powinno się dodać?

10 ml chloru, zdecydowanie wystarczy na 1000 l wody. Stosując się do tych proporcji, należy pamiętać że czynność powinno powtarzać się przynajmniej raz w tygodniu, by nie dopuścić rozwijania się glonów czy szkodliwych bakterii.
W przypadku nieużytkowania basenu przez dłuższy czas, warto czynność wykonać w odstępie 2-3 dni, by znajdująca się w basenie woda dobrze się oczyściła.

Możesz również polubić…