Natura kotów syjamskich

Koty syjamskie są prawie tak samo znane ze swojej osobowości, jak ze swojego wyglądu. Należą one do najbardziej głośnych kotów, cieszących się długimi „rozmowami” ze swoimi ludzkimi przyjaciółmi. Są kochające, lojalne i pragną ludzkiego towarzystwa, co czyni je doskonałymi rodzinnymi zwierzętami domowymi.

Najważniejsze cechy charakteru kotów syjamskich

Kot syjamski charakter objawia się między innymi bardzo wysoką inteligencją. Pozwala im ona szybko się uczyć, co w połączeniu z naturalną ciekawością oznacza, że przyłapanie ich na otwieraniu i szperaniu w szufladach i szafkach może się zdarzyć częściej niż u innych ras. Chociaż uwielbiają przytulać się i wylegiwać na kolanach, mają również wysoki poziom energii, co oznacza, że ważne jest, aby wchodzić z nimi w interakcje i bawić się z nimi. Trzeba zapewnić im mnóstwo zabawek. Koty syjamskie bardzo dobrze reagują na dzieci – pod warunkiem, że dzieci są nauczone odpowiedniego traktowania kotów – i mogą również nawiązywać trwałe przyjaźnie z psami.

Koty syjamskie w młodości

Jeśli chodzi o kot syjamski charakter w dzieciństwie, to kocięta tej rasy są bardzo energiczne i mogą być dość hałaśliwe, domagając się uwagi i zabawy. Okres dziecięcy u tych kotów to czas, w którym rozwijają się osobowości, dlatego ważne jest, aby zapewnić kociętom im wszelką możliwą opiekę i uwagę, jakiej potrzebują, gdy są bardzo małe, aby wyrosły na idealne koty rodzinne. Koty syjamskie są świetnymi towarzyszami – ale w zamian potrzebują towarzystwa. Nie lubią być same przez dłuższy czas i najlepiej nadają się do gospodarstw domowych, w których ktoś jest w domu przez większość czasu (może to być również pies lub inny kot). Koty syjamskie nie są dobrze przystosowane do przebywania na świeżym powietrzu i nie powinny wychodzić na zewnątrz bez nadzoru.

Koty syjamskie są wspaniałe i eleganckie, uwielbiają i pragną uwagi swoich właścicieli i innych zwierząt domowych. Jednak to pragnienie towarzystwa oznacza, że cierpią, gdy są pozostawione same i mogą nie być odpowiednie dla domu, w którym często nie ma ludzi lub innych zwierząt domowych. Lubią też stabilne, przewidywalne środowisko i będą im przeszkadzać zmiany w ich rutynie lub środowisku. Osoby, które będą potrafiły zapewnić im konsekwencję i regularną uwagę, otrzymają w zamian od kota syjamskiego wiele miłości.

 

Możesz również polubić…