Najczęstszy problem z kocią skórą. jak poradzić sobie z kocim łupieżem?

Piękna, błyszcząca i zadbana sierść, jest oznakom zdrowia u kota. Aby ukochany pupil czuł się świetnie, trzeba odpowiednio zadać o stan sierści oraz skóry, która zainfekowana przez groźne bakterie, może doprowadzić do poważnych chorób u kota oraz utrudnić mu wykonywanie codziennych czynności, takich jak zabawa. By uniknąć niebezpieczeństwa, konieczne sprawdź, czego należy unikać, aby kondycja skóry Twojego pupila była jak najlepsza.

Jak dbać o kocią skórę?

Skóra u kotów jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na choroby. Zbyt częste kąpiele, mogą doprowadzić do zmycia flory bakteryjnej, w skutek czego kot, narażony jest na złapanie groźnych dla jego zdrowia i życia infekcji. Jeśli przebywać on będzie w suchym, oraz stale gorącym pomieszczeniu, z pewnością dojdzie do przesuszenia skóry, w rezultacie na jego ciele pojawią się drobne, białe okruszki. To nic innego jak koci łupież.
Koci łupież może pojawić się u kociąt, jak i dorosłych kotów. Najczęstszym powodem wystąpienia tej dolegliwości jest przesuszanie skóry lub alergie, w tym pokarmowe. Jeśli po kąpieli Twój kot zaczyna się uciążliwie drapać, podgryza delikatnie skórę to znak, że wystąpiła u niego reakcja alergiczna, która może doprowadzić do kociego łupieżu. Kolejnym, niepokojącym sygnałem jest stałe wygrzewanie się na słońcu. Choć koty uwielbiają ciepło jego nadmiar, spowoduje przesuszenie skóry, które skończy się trudnym do usunięcia łupieżem.
Aby Twój kot czuł się dobrze, unikaj stosowania kosmetyków niewiadomego pochodzenia. Dobieraj odpowiednią karmę, która nie wywoła alergii oraz staraj się, zadbać o odpowiednią wilgotność pomieszczenia, w którym na co dzień przebywa Twój kot.
Jeśli jednak wystąpią oznaki kociego łupieżu zacznij działać natychmiast! Spróbuj wyeliminować problem oraz częściej wyczesuj kota. Jeśli domowe sposoby się nie sprawdzą, jak najszybciej zabierz kota do weterynarza, który dostosuje sposób leczenia do zaawansowania stanu chorobowego skóry. Tylko w taki sposób zwalczysz ten uciążliwy problem.

Możesz również polubić…