Małe rasy psów – tresura

Wielbiciele małych psów mają wiele ras do wyboru: maltańczyki, pinczery miniaturowe, jamniki, Chihuahua czy Yorkshire terrier. Są bardzo chętnie wybierane szczególnie przez osoby mieszkające w mieszkaniach. Dodatkową zaleta jest fakt, że wiele z tych ras nie posiada sierści, a włos. Cenią sobie to osoby nie lubiące wszechobecnej sierści, jak i alergicy. Istnieje przekonanie, że podatne na tresury są duże rasy psów, a te małe są niegrzeczne i hałaśliwe. Warto się przekonać, czy na pewno.

Maltańczyki tresura

Maltańczyki – tresura jest dość łatwa. Powinien sobie z nią poradzić nawet początkujący właściciel. Wymaga nauki, jakie zachowania są nieakceptowane, ale nie powinny być zbyt szorstko przy tym traktowane. Maltańczyk jest inteligentnym psem i łatwo przyswaja nowe komendy. W przerwach na naukę uwielbia pieszczoty. Sprawdź dedykowana karmę dla maltańczyka na mojamiska.pl.

Pinczer miniaturowy tresura

Pinczer miniaturowy, czyli potocznie ratlerek w tresurze jest dość łatwy, o ile naukę zacznie się wcześnie. Łatwo nauczy się czystości i podstawowych komend. Wymaga tresury, gdyż mały i słodki wygląd sprawia, że często staje się domową maskotką. Psy te szybko przyzwyczajają się do tej roli i stają się wygodne.

Jamniki tresura

Jamniki to rasa trudna w szkoleniu. Należy tresurę zacząć jak najwcześniej. Jest sprytny i uparty, przez co unika wykonywania zadań. Nierzadko osoba szkoląca musi wykazać się ogromną kreatywnością, aby zmusić jamnika do wykonania komendy. Jamniki to psy, które wymagają wiele cierpliwości.

Chihuahua tresura

Chihuahua to pies, który często jest traktowany jak maskotka. Zamiast wychodzić na spacery, właściciele stosują kuwety. Tymczasem, jak każdy pies Chihuahua uwielbia ruch i spacery. Są najbardziej zrównoważoną rasą wśród małych psów i szkolenie ich jest łatwe. Szybko się uczą i są posłuszne.

Yorkshire terrier tresura

Yorkshire terier to pies delikatny więc nie można go ostro trenować. Jest jednak psem inteligentnym i dość łatwo uczy się nowych komend. Psy tej rasy mają tendencję do gryzienia, więc to powinna być jedna z pierwszych nauk – oduczenie go takiego zachowania.

 

Możesz również polubić…