Klatka dla świnki morskiej – jak wybrać? Pokarm dla świnki morskiej

Świnka morska to zwierzę, o które trzeba dbać, mimo to zwierzę to nie jest problematyczne. Idealnie nadaję się dla dzieci, ponieważ zwierzątko jest bardzo łagodne i nie lubi samotności. Jednak bardzo wiele osób wciąż zastanawia się jak dbać o świnki morskie?
Pierwszym i bardzo ważnym aspektem jest żywienie tego zwierzątka domowego. Pokarm dla świnki morskiej to przede wszystkim zioła i siano. Dodatkowo dietę świnki morskiej można uzupełniać specjalną karmą, którą można zakupić w sklepie zoologicznym. Warto zwrócić uwagę na stałe pory karmienia świnki. Zwierzę powinno się karmić dwa razy w ciągu dnia. Z ilością pokarmu nie można przesadzać, ponieważ świnka morska jest zwierzęciem, które nie zna umiaru, a mimo to przekroczenie zalecanej dziennej ilości jedzenia może wiązać się z kłopotami.
Kolejną bardzo ważną rzeczą jest klatka dla świnki morskiej. Przede wszystkim trzeba zauważyć różnicę pomiędzy klatką, a akwarium. Nie wolno kupować dla świnki morskiej akwarium, ponieważ przez szkło może rosnąć temperatura, a wysokie temperatury są niewskazane dla tych zwierząt. Tak samo jak i zbyt niskie, dlatego pamiętajmy, aby nie kłaść klatki na ziemi. Klatka nie powinna mieć mniejszych wymiarów niż 80 cm x 50 cm.

 

Artyluł powstał we współpracy z sqeaky.pl

Możesz również polubić…