Indie – informacje praktyczne przed podróżą

Indie to państwo, które coraz chętniej wybierane jest przez polskich turystów. Doskonała kuchnia, ciepły klimat oraz mnogość zabytków i atrakcji sprawiają, że kraj ten nie znudzi nam się nawet podczas kolejnej wizyty. Jednak podróż do tego miejsca warto wcześniej dokładnie zaplanować.

Koszty życia w Indiach

Dla Europejczyków Indie stanowią stosunkowo tani kraj. Najdroższe są oczywiście przeloty – z Warszawy do New Delphi dolecimy w cenie od 1500 do 2000zł. Najtańsze zakwaterowanie oferują hostele, gdzie spędzona noc będzie kosztować około 20zł. Pokoje dwuosobowe w dobrym standardzie to koszt około 40-50zł. Wyjątkowo tanie jest jedzenie: za posiłek w restauracji zapłacimy około 10zł, jeszcze taniej zjemy na ulicznych straganach, które oferują przekąski i obiady za kilka złotych. Produkty spożywcze warto kupować na targach i bazarkach, gdzie znajdziemy świeże warzywa i owoce, mięsa, przyprawy i produkty sypkie od miejscowych handlarzy i lokalnych rolników.

O czym trzeba pamiętać przed wylotem?

Przed podróżą do Indii z pewnością należy pamiętać o zakupieniu wizy – koszt wizy miesięcznej wynosi od 10 do 25USD. Warto również wcześniej dokonać sugerowanych szczepień (m.in. na wściekliznę) oraz opłacić dobrowolne ubezpieczenie w razie wypadku lub konieczności skorzystania z wizyty w szpitalu. Przed wylotem powinniśmy zakupić również silny środek, który ochroni nas przed insektami mogącymi roznosić różne choroby.

Co warto przywieźć z Indii?

Na bazarkach i targach indyjskich znajdziemy mnóstwo tekstyliów oraz pamiątek. Warto wybierać produkty lokalne oraz rękodzieło. Znajdziemy tu doskonałe ubrania i dodatki, drewniane ozdoby oraz ręcznie robioną biżuterię. Należy być jednak ostrożnym oraz unikać zakupu masowo szytych ubrań. Musimy również pamiętać, że cena oferowanych produktów niemal zawsze jest zawyżona pod turystów: targując się możemy zbić nawet połowę początkowej ceny. W Indiach warto zakupić również przyprawy na wagę oraz lokalne, naturalne wyroby kosmetyczne.

Możesz również polubić…