Hurtownia akwarystyczna: termomentr do akwarium, grzałka do akwarium

Temperatura ma bardzo istotny wpływ na aktywność ryb. Choć większość gatunków najlepiej czuje się, gdy woda osiąga 22-25 st. C, to przed każdym zakupem nowych gatunków, należy zweryfikować jakie mają wymagania, ponieważ może okazać się, że warunki panujące w obecnie posiadanym akwarium, nie są dla nich odpowiednie.
Z tego też względu, Jednym z ważniejszych elementów wyposażanie akwarium są urządzenia ogrzewające wodę oraz umożliwiające sprawdzenie temperatury, które w swoim asortymencie posiada każda hurtownia akwarystyczna.

 
– termomentr do akwarium, pozwala monitorować temperaturę wody, co jest szczególnie ważne, w sytuacji gdy grzałka zaczyna się psuć i przestaje grzać lub wręcz przeciwnie, podwyższa temperaturę do poziomu powyżej 27 st. C. Zakup tego urządzenia to wydatek ok. 5 zł.
– grzałka do akwarium wyposażona w termostat jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ, gwarantuje włączenie ogrzewania wody, w razie spadku temperatury, by podgrzać ją do odpowiedniego poziomu. Jeśli grzałka nie jest wyposażona w termostat, koniecznie należy go dokupić, aby mieć pewność, że temperatura panująca w akwarium jest stała. Koszt zakupu grzałki to obecnie wydatek ok. 40-50 zł. Należy przy tym pamiętać, że wybór typu i tym samym cena, są zależne od wielkości akwarium, jakie ma ogrzewać. Dobór mocy grzałki bardzo łatwo można obliczyć samodzielnie, przy założeniu, że moc 0, 5 W do 1 W pozwala ogrzać 1 litr wody. Tak więc akwarium 25 litrowe będzie potrzebować grzałki 25 W a bardzo duże 112 litrowe aż 100 W.
W przypadku zakupu akwarium z wyposażeniem, nie ma konieczności doboru sprzętu. Jednak jeśli początkujący akwarysta sam kompletuje akwarium i wszystkie niezbędne elementy do rozpoczęcia hodowli ryb, warto sięgnąć po poradę specjalisty np. pracownika hurtowni, w której robione są zakupy.

Możesz również polubić…