Grzałka akwariowa – 3 rodzaje, które zapewnią odpowiednie warunki wodnym stworzeniom

Hodowla ryb akwariowych to zajęcie, wymagające poświęcenia naszemu akwarium sporo czasu i posiadania dużej wiedzy. Pływające w wodzie ryby i inne żyjątka mają wyjątkowo kojący wpływ na ludzką psychikę, dlatego zapewne tak wiele osób decyduje się na ich posiadanie. Jednak stworzenie optymalnych warunków do życia i rozwoju wodnym organizmom wymaga odpowiedniego sprzętu. Jednym z niezbędnych przedmiotów, umożliwiających zachowanie odpowiedniej temperatury wody jest grzałka do akwarium. Dlaczego każdy miłośnik rybek powinien ją posiadać?

  1. Grzałka do akwarium – zastosowanie

  2. Grzałka z termostatem – zalety

  3. Grzałki do akwarium – inne rodzaje

Grzałka do akwarium – zastosowanie

Grzałka do akwarium to urządzenie, powalające na pełną kontrolę temperatury wody w zbiorniku. Zwierzęta i rośliny w nim żyjące wymagają odpowiednich warunków, takich jak dobre nasłonecznienie natlenienie oraz właśnie temperatura. Optymalną wartością dla większości stworzeń jest zakres 22-28 stopni Celsjusza. Aby zapobiec ewentualnemu przegrzaniu wody, w akwarium powinna się znajdować grzałka z termostatem. Urządzenie takie konieczne jest również w przypadku hodowli ryb, wymagających stałej temperatury wody – zwykła grzałka sprawdzi się lepiej w zbiornikach przeznaczonych dla mało wymagających gatunków, wymaga ona jednak dodatkowej kontroli ciepła.

Grzałka z termostatem – zalety

Grzałka z termostatem pozwala na bardzo dokładną regulację temperatury wody. Ma to szczególne znaczenie w przypadkach niektórych chorób, gdy konieczne jest utrzymywanie stałej temperatury otoczenia. Termostat pozwala na regulację w zakresie 0,4 stopnia Celsjusza. Szklana grzałka akwariowa wyposażona w termostat nie posiada elementów podatnych na zużycie czy zepsucie, dzięki czemu ryzyko, iż ulegnie awarii w newralgicznym momencie jest minimalne. Styki, czyli części które najczęściej korodują pokryte są cienką warstewką złota – metalu nie utleniającego się. Prawidłowo użytkowana posłuży w akwarium przez długi czas, a łatwa i intuicyjna obsługa nie sprawi problemu nawet początkującym w dziedzinie akwarystyki.

Grzałki do akwarium – inne rodzaje

Oprócz zwykłych grzałek dla początkujących oraz grzałek z termostatem dla hodowców wodnych stworzeń dostępne są inne rodzaje ogrzewaczy wody. Grzałki wewnątrz filtrowe mocowane są w zewnętrznych filtrach, dzięki czemu zajmują mało miejsca i znajdują się poza wodą, co ma pozytywny wpływ na wygląd naszej hodowli. Grzałki pod żwirowe natomiast montowane są na samym dnie, pod powierzchnią żwiru lub w ukryciu między większymi kamykami. Również w tym przypadku przyczyną takiego umieszczenia urządzenia jest głównie osiągnięcie jak najlepszego efektu wizualnego i podziwiania piękna podwodnego świata w pełnej krasie.

Możesz również polubić…