Dżdżownice kalifornijskie hodowla

Dżdżownice kalifornijskie są niezwykle pożytecznymi pierścienicami, dzięki którym czas produkcji kompostu ulega znacznemu skróceniu, dlatego bardzo często można je znaleźć w przydomowych kompostownikach. Często hodowane są też przez wędkarzy i wykorzystywane później jako przynęta na ryby.

 
Ich hodowla nie wymaga szczególnych warunków, jednak przed jej rozpoczęciem warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.
Jednym z ważniejszych warunków jest wilgotność, która powinna wynosić ok. 80% .Ważne więc, aby polewać glebę (w doniczce, skrzyni, czy kompostowniku) i znajdujący się w w niej pokarm, odpowiednią ilością wody, pamiętając przy tym, że jej nadmiar sprawi, że dżdżownice kalifornijskie utopia się. Ponadto jeśli uda się w miejscu ich występowania utrzymać temperaturę ok. 10-12 stopni C, będą mieć zapewnione idealne warunku do rozmnażania i aktywności.
Jeśli hodowla mieć będzie miejsce na otwartej przestrzeni, konieczne jest zabezpieczenie kompostownika, czy skrzyni od spodu, poprzez zamontowanie gęstej siatki, aby uchronić pierścienice przed gryzoniami, takimi jak choćby krety.
Dżdżownice nie potrzebują specjalnego pokarmu, aby funkcjonować. Wystarczą resztki po pracach ogrodniczych tj. trawa, czy liście, ale też kuchenne odpady a nawet mokry karton.
Pierścienice potrafią żyć ok. 15 lat a do aktywności nie potrzebują wymagających warunków, dlatego rozpoczęcie i prowadzenie hodowli nie jest skomplikowane.

 

Możesz również polubić…