Dlaczego warto dawać psom naturalne gryzaki?

Wszyscy posiadacze zwierząt, kochający swoich pupili starają się im zapewnić jak najlepsze warunki życia. Zapewniamy im odpowiednią przestrzeń, zabawki umilające czas oraz właściwe pożywienie. Dbamy także o ich zdrowie poprzez regularne wizyty u weterynarza, czy poprzez dostarczanie im witamin.

Ważne jest także abyśmy pamiętali o ich poziomie stresu i relaksie. Wśród psów jednym z najlepszych sposobów na odstresowanie są gryzaki, zwłaszcza te które pochodzą z naturalnych źródeł.

Dlaczego warto dawać psu gryzaki?

Psy należą do zwierząt, które niezwykle silnie odczuwają emocje. Radość, złość czy stres odczuwane przez psy muszą znaleźć swoje ujście. Czynności takie jak żucie, lizanie, czy gryzienie wpływają na rozładowanie emocji i obniżenie poziomu stresu u psa. Pomagają one mu się uspokoić i wyciszyć. Sytuacje stresowe i silnie pobudzające, takie którym towarzyszą głośne hałasy (burze, remonty), czy chociażby wizyta u weterynarza wpływają negatywnie na psy, wzbudzając ich niepokój i wywołując silny stres. Gryzaki naturalne dla psa mogą stać się nie tylko aromatycznym przysmakiem ale także sposobem na rozluźnienie.

Często zdarza się, że nasi pupile podgryzają buty czy meble. Poprzez zapewnienie im gryzaków ochronimy przypadkowe przedmioty w naszym domu oraz zapewnimy naszym psom lepsze i przede wszystkim bezpieczniejsze rzeczy do gryzienia.

Dodatkowym atutem gryzaków, zwłaszcza twardych jest to, że oczyszczają one mechanicznie psie zęby. Odkładający się kamień nazębny jest jednym z najczęstszych problemów u psów. Powstaje w wyniku rozkładu resztek pożywienia, formując brązowy lub żółty osad. Jeżeli nie będzie on usuwany, będzie przyrastał prowadząc do zwiększenia ryzyka zapalenia dziąseł czy nawet do utraty zębów.

Gryzaki naturalne dla dorosłych psów

Gryzaki naturalne są suszonymi produktami pochodzenia zwierzęcego. Poddane odpowiednim procesom suszenia zachowują istotne składniki odżywcze, takie jak minerały, białka i witaminy A, E oraz D3. Ważną cechą tych gryzaków jest także ich naturalny smak i aromat, który zachęci do ich spożywania nawet bardzo wybredne psy. Gryzakiem z wyjątkowo kuszącym dla psów zapachem jest np. wątroba wołowa.

Wśród ogromnej oferty naturalnych gryzaków dla psa możemy wyróżnić np. suszone podroby, łapki, ryjki, czy uszy zwierząt. Suszone podroby są twardsze i bardziej wytrzymałe. Charakteryzują się silnym zapachem, przez co zalecane jest podawanie ich na świeżym powietrzu. Znacznie szybciej pies poradzi sobie ze ścięgnami wołowymi, czy uszami. Natomiast bardziej lekkostrawnymi przekąskami będą wymiona wołowe.

Niezwykle istotne jest aby gryzaki naturalne dla psa były wysokiej jakości, a ich skład opierał się w 100% ze składników naturalnych. Poszukując odpowiedniej przekąski dla psa warto jest więc zapoznać się z ofertą Pet Foods, oferujących szeroką gamę naturalnych, bezpiecznych dla psów gryzaków.

Gryzaki naturalne dla szczeniąt

Gryzienie dla młodych psów jest formą poznawania otaczającego ich świata. Szczenięta używają swoich zębów do eksploracji już we wczesnym okresie swojego życia. Zaczynają od podgryzania swojej matki i rodzeństwa a następnie biorąc do pyszczka różne przedmioty z otoczenia.

W przypadku szczeniąt żucie jest także istotnym elementem, pomagającym ukoić swędzenie i ból towarzyszące wymianie zębów. Gryzienie twardszych materiałów wspomaga wypadanie zębów mlecznych, a także rozwija i wzmacnia żuchwę.

Młodym psom powinniśmy podawać gryzaki stosunkowo miękkie. Produkty takie jak uszy królicze czy żwacze wołowe nie będą zbyt twarde, przez co nie będą stanowiły ryzyka dla szczeniąt. Ponadto ich nieregularne kształty dodatkowo będą masowały dziąsła.

Możesz również polubić…