Dekoracja, i mini las w jednym.

Przyroda w domu – zrób ją sam

Każdego dnia miejskie życie powoduje odcięcie się od przyrody. Brak współżycia z naturą zaczyna powoli doskwierać. Aby znaleźć się na łonie natury potrzeba, co najmniej pojechać lub wziąć urlop. Jednak tak nie musi być. Przyroda w słoiku to pomysł i dobre rozwiązanie.
Pomysł, czyli las w słoiku rośliny o różnym rodzaju. Słoik ten można samemu zrobić lub zakupić. Zrobienie jego samemu to dobra zabawa. Samodzielny egzemplarz, unikatowy. Wystarczy kilka elementów połączyć by stworzyć coś swojego.
Krok po kroku, czyli zaczynamy od zakupu ważnych materiałów. Tymi materiałami są rośliny leśne, podłoże, słoik z zamknięciem. Nie obejdzie bez keramzytu i węgla aktywnego. Rośliny muszą na czymś się utrzymywać.

Rośliny i ich odmiany.

Ten las w słoiku rośliny odporne na sztuczne warunki. Te rośliny muszą być odpowiednie do tych warunków. Najbardziej odpowiednie to pilea, mech, skrzydłokwiat, bluszczyk, albo widliczak. Te odmiany są bardzo zielone, mają zdolność do przetwarzania zanieczyszczonego powietrza. Skrzydłokwiat ma te funkcje, a i w dobrych warunkach wypuszcza kwiaty. Choć to bardzo trudny w uprawie kwiat. Wymaga nie za dużo światła i nie za mało. Jak i nie może być mocno podlewany lub też za mało.
Słoik musi być w choć 1/3 wyścielony ziemią, czyli kermazytem i w nim powinno się umieścić daną roślinę. Roślina musi być w warunkach wilgotnych. Należy ją nawadniać. Jej warunki muszą mieć dobre podłoże by nie uschła lub nie zgniła pod wpływem zbyt dużej ilości wody.
Słoik po zakończeniu prac można przetrzeć by lśnił w słońcu. Jego wspaniały wygląd można potraktować, jako dekorację. On prezentuje się świetnie. Wygląda bardzo ciekawie. Rośliny, dodatki wszystko jest na widoku.
Podsumowując, słoik z całą mini przyrodą wewnątrz, wspaniały pomysł. On jest zarówno, jako dekoracja i las w zamknięciu. Każdy może stać się posiadaczem takiej rzeczy.

Możesz również polubić…