Czy warto kupić drapak dla kota?

Koty to dla wielu osób wyjątkowe zwierzęta, które potrafią wnieść wiele radości do codziennego życia. Aby jednak mogły odpowiednio się rozwijać w domowym zaciszu, konieczne jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Szczególnie ważne jest przygotowanie dla pupila dobrze dopasowanego drapaka.

  1. Dlaczego odpowiedni drapak dla kota jest tak istotny?
  2. Ile kosztuje idealny drapak dla kota?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając drapak dla kota?

Dlaczego drapaki są tak ważne dla kotów? Jak wybrać najlepszy model dla swojego pupila? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego odpowiedni drapak dla kota jest tak istotny?

Koty znane są ze swoich destrukcyjnych zdolności. Te urocze, puchate stworzenia potrafią, swoimi ostrymi pazurkami zupełnie zniszczyć materiałowe fotele, kanapy, wersalki, dywany czy zasłony. Warto jednak zauważyć, że drapanie jest dla kota zupełnie naturalną czynnością, która musi być przez niego wykonywana dla jego dobra. To, co dla właściciela przypomina proces ostrzenia pazurków, dla zwierzęcia jest tak naprawdę sposobem na znaczenie terenu oraz usuwaniem martwych części pazurów. Jest to zatem niezwykle ważna czynność, za którą nie należy kota karać. Warto jednak zdecydować się na wstawienie do domu drapaka, który mógłby uratować meble przed zniszczeniem, a zwierzęciu zapewnić możliwość realizowania naturalnych zachowań. Co więcej, drapaki niejednokrotnie wyposażone są w legowiska. Dzięki temu kot zyskuje własne miejsce odpoczynku, w którym nikomu nie będzie przeszkadzał. Ponadto w sklepach znaleźć można bardzo szeroki wybór różnego rodzaju drapaków. Dzięki temu z łatwością znajdziesz taki, który najlepiej będzie pasował zarówno do Twojego domu, jak i do upodobań Twojego kota.

Ile kosztuje idealny drapak dla kota?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w przypadku drapaków jakość zazwyczaj idzie w parze z wyższą ceną. Nie można raczej liczyć na bardzo dobry, solidny, stabilny i wytrzymały produkt, który nie będzie kosztował przynajmniej kilkuset złotych. Niewielkie drapaki dobrej jakości można znaleźć już za około 300 złotych. Decydując się na większe modele, posiadające legowisko czy zabawki należy liczyć się z wydatkiem nawet do tysiąca złotych. Warto pamiętać, że produkty w znacznie niższej cenie raczej nie będą wystarczająco wytrzymałe dla kota i może się okazać, że bardzo szybko zostaną zniszczone. Lepiej zatem postawić na droższe, lecz solidniejsze drapaki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drapak dla kota?

Aby znaleźć najlepszy nowoczesny drapak dla kota należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, ważna jest odpowiednia stabilność produktu. Dzięki niej zwierzakowi nie będzie groziło żadne niebezpieczeństwo. Niestabilny drapak mógłby się przecież przewrócić i zniszczyć coś lub porządnie wystraszyć czy nawet zranić kota. Konieczna jest zatem duża podstawa o odpowiedniej wadze, dzięki której zapewniona zostanie stabilność produktu. Ważne jest także, aby dopasować drapaki do potrzeb zwierząt. Dla dużych kotów potrzebny zatem będzie duży drapak. Oczywiście kociętom zazwyczaj kupuje się małe modele, dopasowane do ich wielkości, jednak warto zaznaczyć, że małe koty rosną szybko. Lepiej jest zainwestować w normalny, duży i wysoki drapak, który będzie używany przez zwierzę przez długi czas. Co więcej, warto zauważyć, że wybierając konkretny model należy brać pod uwagę preferencje kota. Nie każde zwierzę lubi drapać powierzchnie pionowe – czasami kot wybiera na przykład dywan, co może sugerować, że do gustu bardziej przypadnie mu drapak poziomy. Warto pamiętać, że dobrze dobrany produkt może okazać się ratunkiem dla kociego właściciela oraz idealnym gadżetem dla zwierzaka.

Możesz również polubić…