Akcesoria wędkarskie – gdzie na łowisko? Szczupak to dobry cel połowów?

POPULARNE WĘDKARSTWO
Łowienie ryb cieszy się dużą popularnością. Jest to zajęcie, którego podejmuje się coraz więcej osób, choć zazwyczaj jest to czysta rekreacja, niż chęć zysku. Każdy rybak powinien się wyposażyć w odpowiednie akcesoria wędkarskie. Z całą pewnością na liście powinna znaleźć się niezbędna wędka, haczyk, linki oraz przynęta (złapana czy zrobiona własnoręcznie, albo kupna). Dodatkowo warto zainwestować w specjalną odzież na tego typu wyprawy. Często bowiem, aby połowy się udały, trzeba dosyć głęboko wejść do wody i czekać. Bardzo ważną sprawą jest także łowisko. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce i upewnić się, że są w nim ryby i nie jest zbyt zakwitnięte, aby nie uszkodzić swojego sprzętu.

SZCZUPAK- ŁOWIENIE
Rybacy często decydują się na połowy szczupaków, ponieważ należy do jednych z najłatwiejszych do złapania ryb. Dorodne okazy można szukać w pobliżu skał, a także na bardziej otwartych wodach, takich jak ujścia rzek albo strumieni.

Aby złowić szczupaka trzeba przede wszystkim użyć dobrej przynęty. Ponadto trzeba być cierpliwym, gdyż bardzo często ryby te najpierw przysłowiowo “bawią się” jedzeniem poprzez parokrotne uderzanie o nią ciałem.

 

Purda ogłoszenia drobne

Możesz również polubić…